Nabídka služeb

Teraco je betonová směs s příměsí přírodního kamene případně barviva, vylévá se v tloušťce 1,5 cm - 3 cm na betonový podklad. Je to napodobenina přírodních kamenů či jejich náhražka, která přejímá řadu vlastností a neřestí přírodního kamene.

Teraco je vhodné zejména do veřejných prostor, hal, pasáží, vstupů, podest. mezipodest a schodů. Dále ho je možné použít na pemrlované kamenné omítky nebo jako sokl. Dále se může použít v kuchyních, chodbách, předsíních a sociálních zařízeních v domech nebo bytech, kde může doplňovat a zdobit interiér.

Opravy/repas teraca

Opravy a repasování teraca Více o repasování teraca

Výroba prefabrikátů

Výroba prefabrikátů Více o výrobě prefabrikátů

Teraco se skládá z mramorové drti v kombinaci s pojivem z portlandského cementu s možností zabarvením barevného pigmentu. Opracovává se broušením za sucha, a nebo za mokra, tzv. "pod vodou". Standardně se brousí do podlesku, ale lze i do lesku či se dá lesk nahradit chemickým ošetřením. Vícero kamenných drtí.

Mramorovou drť je možné vybrat ze široké škály barev, velikostí a pomocí pigmentu v cementovém pojivu vytvářet neomezenou škálu odstínů a efektů. Tyto efekty se můžou zvýraznit mosaznými, hliníkovými, plastovými pásy nebo mramorovou mozaikou, kterými se dělí různé barvy od sebe. Při vytváření mramorových obrazů a mozaik v teracu se podlaha proměňuje v luxusní umělecké dílo.

Fasády, ploty, sloupy, pilíře či římsy se pemrlují, vyklepávají a štípou, vytváří tak hrubý povrch, což vytváří vzhled kamene.

Zaujala vás naše nabídka nebo potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem ohledně litého teraca. Rádi Vám odborně poradíme či s vámi nezávazně prodiskutujeme Váš projekt.