Výroba prefabrikátů

Výroba prefabrikátů

Teraco a teracové prefabrikáty

Možnosti teraca a jejich prefabrikátů jsou velmi pestré a rozmanité. Ze stejné směsi a za stejných technologických pravidel lze vytvořit například krásné parapety, sokly, dlažbu, plotnice, schodišťové stupně, umyvadla, misky, dokonce i květináče či talíře a další atypické výrobky.

Teraco a teracové sokly

Tažené sokly se natahují na cementovou omítku v tloušťce 10-15 mm a následně se brousí různými metodami, které zaručí špičkové lemování díla.

Teraco a teracové prefabrikované stupně (schody)

Prefabrikované schody teraco se zhotovují a lepí na betonový podklad. Jejich tloušťka je 40 mm. Konečné dílo vypadá špičkově.

V poslední době se vyskytlo mnoho požadavků na výrobu prefabrikátů z teraca, velmi různého tvaru i velmi rozdílné velikosti.

Jsou to např. velké ozdobené desky stolu, umyvadla, misky, bohatě zdobené hlavice plotu či teraco plotovky apod.

Způsoby výroby se liší podle tvaru výrobku a různých požadavků na jeho vzhled. Mají však být zachovány postupy uvedené při ostatních teracových výrobcích, a protože jde o výrobky vystavené také i povětrnostním vlivům, je nutno zvláště dbát zásad uvedených ve stati o zhotovování teracové vrstvy pro venkovní práce, aby se netvořily trhlinky a neodpojovala se vrchní vrstva od spodní.

Zaujala vás naše nabídka nebo potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem ohledně litého teraca. Rádi Vám odborně poradíme či s vámi nezávazně prodiskutujeme Váš projekt.