Lité teraco

Lité teraco

Lité teraco (terrazzo) se dokonale hodí do jakéhokoliv designu a stylu, od klasiky až po post-moderní design. Tyto lité podlahy lákají nejen svým elegantním vzhledem. Největší výhoda těchto podlah teraco je bezesporu fakt, že nemají spáry.

Teracové podlahy mohou mít jakoukoliv barvu a jsou ideální v kombinaci se dřevem a mramorem. Mramorové lité teraco podlahy se v současné době staly mezi zákazníky velmi oblíbené.

Z teraca vytváříme:

  • lité podlahy teraco a stropy teraco
  • lité schody teraco
  • okrasné prvky a speciální obrazce či mozaiky teraco
  • prefabrikáty teraco (teraco schody, kuchyňské desky teraco, teraco desky na stůl, misky, umyvadla apod.)

Povrch z litého teraca je celiství. Tím se výrazně zjednoduší údržba, zejména díky absenci spár. Velkou předností, kterou lité teraco disponuje, je barevná rozmanitost a tvarová variabilita. Velké rozmanitosti barev je dosáhnuto díky míchání drtí z různých ušlechtilých materiálů a s možností dobarvit pojivo pomocí širokého spektra barevných pigmentů. Kombinací různých barev lze vytvářet různé obrazce a lze tak vytvořit designově originální podlahu.

Teraco (orig. terrazzo)

Lité Teraco je umělý kámen vyráběný z kamenné či mramorové drtě smíchané s betonovým pojivem. Nejčastěji se lité teraco používá jako spojitá podlahová krytina. Tekutá teracová směs se přímo lije na podklad podlahy, který může být i z neobvyklých materiálů (sádrokarton, železo, sádrové podklady,…). Podlahy z litého teraca vynikají svou tvrdostí a pevností. Jsou tak vhodné především do prostředí, v němž je podlaha více namáhána a je kladen důraz především na její trvanlivost a životnost. Lité teraco se tak skvěle hodí do garáží, průmyslových prostor, restaurací, škol, veřejných budov. Lité teraco je také možné použít ve venkovních prostorách. Díky svým nízkým nárokům na údržbu nalezne lité teraco uplatnění všude tam, kde dochází k opakovanému znečišťování povrchů jako například v koupelně nebo kuchyni.

Zaujala vás naše nabídka nebo potřebujete více informací?

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem ohledně litého teraca. Rádi Vám odborně poradíme či s vámi nezávazně prodiskutujeme Váš projekt.